Our range of products include a12032100o da 32x100 janatics cylinders, aluminium, a12040025o 40x25 cyl janatics cylinders, janatics pneumatic cylinders, janatics air cylinders, a12032160o janatics double acting cylinders, aluminium, janatics double acting pneumatic tie rod cylinders 40 x 100 a12040100o and janatics pneumatic air cylinder double acting.
₹ 1441 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Type | Round / Mini |
| Bore Size | 32 mm |
| Stroke | 100 mm |
| Brand | Janatics |
| Cushioning | Fixed Cushion |
| Action | Double Acting |
| Piston Feature | Non-Magnetic |
| Standard | VDMA 24562 |
| Port Size | 1/8 inch |
₹ 1387 / Piece Get Latest Price
| Cylinder Type | pneumatic cylinder |
| Bore Size | 40 mm |
| Stroke | 25 mm |
| Brand | Janatics |
| Action | Double Acting |
| Piston Feature | Non-Magnetic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1570 / Piece Get Latest Price
| Bore Size | 32 mm |
| Stroke | 160 |
| Brand | Janatics |
| Cylinder Type | TIE ROD |
| Cushioning | Fixed Cushion |
| Action | Double Acting |
| Piston Feature | Non-Magnetic |
| Standard | VDMA 24562 |
| Port Size | 1/8 inch |
₹ 1602 / Piece Get Latest Price
| Pressure Rating | 10 bar |
| Magnet Option | Without Magnet |
| Cylinder Type | Profile Tube |
| Port Size | 1/8 inch |
| Cushioning | Adjustable Cushion |
| Operating Temperature | -20 to 80 C |
| Bore Size | 40 mm |
| Stroke Length | 100 mm |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Pressure Rating | 10 bar |
| Mounting Type | Tie Rod Mount |
| Cylinder Type | Round Body |
| Port Size | 1/8 inch |
| Cushioning | Rubber Cushion |
| Operating Temperature | -20 to 80 C |
| Bore Size | 32 mm |
| Stroke Length | 100 mm |
| Rod Diameter | 12 mm |
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India