Providing you the best range of ss airtac cylinder, acq25x20s airtac cylinder, hlq25x75sb airtac pneumatic cylinder, festo compact cylinder advc-50-10-i-p 188264, dsnu-25-25-p-a festo cylinders and advu-20-30-apa festo valve with effective & timely delivery.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Airtac |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Silver |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Stroke Length (mm) | 20 mm |
| Model Number | ACQ25X20S |
| Brand | AirTac |
| Bore Size | 25 mm |
| Acting Type | Double Acting |
| Thread Type | M5 |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | HLQ25X75SB |
| Brand | Airtac |
| Max. Pressure | 10 bar |
₹ 4935 / Piece Get Latest Price
| Piston Diameter | 50mm |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | ADVC-50-10-I-P |
| Brand | Festo |
| Max. Pressure | 10 bar |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | DSNU-25-25-P-A |
| Brand | Festo |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Festo |
| Product Code | ADVU-20-30-APA |
| Max. Pressure | 10 bar |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Aluminium |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | ADN-32-10-I-PPS-A |
| Brand | Festo |
| Max. Pressure | 10 bar |
₹ 2345 / Piece Get Latest Price
| Piston Diameter | 12mm |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Structure | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Festo |
| Product Code | ADN-12-100-A-P-A |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Operating Pressure | 20 bar |
| Material | Aluminium |
| Max Pressure | 10 bar |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Structure | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Aluminium |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | DSNU-32-80-PA |
| Brand | Festo |
| Max.Pressure | 10 bar |
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | MFH-3-1/4 |
| Brand | Festo |
| Max. Pressure | 0.8 MPa |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Operating Pressure | 10 bar |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Double acting |
| Shape | Square |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | AEVC-20-10-I-P |
| Brand | Festo |
| Packaging Type | Box |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Operating Pressure | up to 10 bar |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Automation |
| Type | Double acting |
| Cylinder Diameter | 30 mm |
| Shaft Diameter | up to 100 mm |
| Shape | Square |
| Color | Silver |
| Dimension/Size | ADNGF-32-50-P-A BORE SIZE 32 MM STROKE SIZE 50 MM |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | up to 5 hp |
| Structure | Square |
| Operating Temperature | up to 70 degree |
| Material Grade | Aluminium |
| Weight | 600 GMS |
| Rod Length (mm) | 70MM |
| Stroke Length (mm) | 50MM |
| Double Acting | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Max Pressure | 10 bar |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Janatics |
| Packaging Type | Box |
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India