Uflow pneumatic fitting
₹ 296 / Piece Get Latest Price
| Media | Air |
| Size | 10 mm |
| Material | Plastic |
| Pressure | 10 |
| Type of Tee | Reducing |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Weight | 36 g |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 267 / Piece Get Latest Price
| Media | Air |
| Material | PVC |
| Pressure | 10 |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | blue,black |
| Maximum Opening Time | 10 |
| Maximum Pressure | 10 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 273 / Piece Get Latest Price
| Media | Air |
| Size | 12 mm |
| Material | Plastic |
| Pressure | 10 |
| Type of Tee | Reducing |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Weight | 45 g |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Media | Air |
| Pressure | 10 |
| Valve Size | 0.5 inch |
| End Connection Type | Threaded |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 176 / Piece Get Latest Price
| Valve Type | Pilot Operated Piston Type |
| Valve Size | 0.75 inch |
| Media | Air |
| Pressure | 10 |
| Product Type | 2 Way |
| Coil Type | Double |
| End Connection | Screwed |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 193 / Piece Get Latest Price
| Media | Air |
| Pressure | 10 |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Chemical Handling Pipe |
| Color | Black |
| Diameter | 8 mm-12 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 121 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Media | Air |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 54 g |
| Pressure | 10 |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Packet |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 127 / Piece Get Latest Price
| Media | Air |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Pressure | 10 |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 0.75 inch |
| Port Size | 1/2 inch |
| Media | Air |
| Product Type | 3 Way |
| Pressure | 10 |
| Coil Type | Single |
| End Connection | Screwed |
Minimum order quantity: 10 Piece
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India