Manufacturer of a wide range of products which include r13614 1/4" janatics regulator, dc-4001-04 techno frl and ac4010-04 akari pneumatic frl unit.
₹ 552 / Piece Get Latest Price
| Brand | Janatics |
| Ambient Temperature | 150 |
| Current Consumption | 24 |
| Manual Drain | AUTOMATIC |
| Fluid | AIR |
| Finish | SILVER |
| Series | REGULATOR |
| Usage/Application | AIR |
| Model Name/Number | R13614 |
| Filter Type | REGULATOR |
| Material | ALUMINIUM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Thread Type | BSP |
| Type of Product | Regulator |
| Model No | R13614 |
| End Connection Type | Screwed |
| Port size | 6.35 mm |
| Flow Rate | 600 |
| Maximum Operating Pressure | 15 Bar |
| Country of Origin | India |
| Applicable Pressure Range | 0.5 - 10 bar |
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Port Size | 1/2 inch |
| Filter Type | 40 micron |
| Size/Dimension | for 1/2" connection |
| Brand | Techno |
| Usage/Application | For Air Regulation filteration and Lubrication |
| Pressure Range | 15 bar |
| Model Name/Number | DC-4001-04 |
| Operating Pressure | 0.1-16 bar |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Port Size | 1/2 inch |
| Brand | Akari |
| Usage/Application | Industrial |
| Pressure Range | 10 bar |
| Model Name/Number | AC4010-04 |
| Operating Pressure | 10 |
| Material | METAL |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Display Type | Analog |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India