Leading Manufacturer of r15634 janatic regulator, pneumatic air regulator, ar2000 1/4 air tac regulator, pneumatic air filter regulator, analog air regulator and pneumatic air pressure regulators from New Delhi.
₹ 552 / Piece Get Latest Price
| Port Size | 1/4 inch |
| Brand | Janatics |
| Usage/Application | AIR |
| Model Name/Number | REGULATOR |
| Filter Type | AIR |
| Material | ALUMINIUM |
| Working Pressure | 0-10 |
| Country of Origin | Made in India |
| Thread Type | BSP |
| Type of Product | Regulator |
| Model No | R13614 |
| End Connection Type | Screwed |
| Port size | 6.35 mm |
| Flow Rate | 600 |
| Maximum Operating Pressure | 15 Bar |
| Country of Origin | India |
| Applicable Pressure Range | 0.5 - 10 ba |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Size/Dimension | 1/2" BSP |
| Usage/Application | Industrial |
| Filter Type | Controlling Air |
| Material | Mild Steel |
| Compressor Type | Air |
| Warranty Required | 1 Year |
| Features | Light Weight |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Brand | AirTac |
| Size/Dimension | 1/4 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 240 g |
| Meter Display | Analog |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Filter Type | Pneumatic Air Filter |
| Size/Dimension | 1/2" BSP |
| Material | Aluminium Pressure Die Cast |
| Working Pressure | 8 Bar |
| Warranty Required | 1 Year |
| Features | Rust Proof |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Size/Dimension | 0.5inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Filter Type | Semi Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Warranty Required | 1 Year |
| Features | High Flow Capacity |
| Wide Range Pressures | 2.5 kg/cm2 |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| Size/Dimension | 1/2" BSP |
| Media | Air |
| Filter Type | Controlling Air |
| Material | Mild Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Compressor Type | Air |
| Max Air Pressure | 10 MPa |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Air Filtering |
| Drain Type | Manual |
| Material | Activated Carbon |
| Ambient Temperature | 60 Degree Celsius |
| Weight | 1200g |
| Pressure | 12 Bar |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Industrial |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Brand | SMC |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Industrial |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Brand | SMC |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Inlet Pressure | 75 PSI |
| Port Size | 1/2 inch |
| Media | Air |
| Brand | Uflow |
| Material | Aluminium |
| Automation Grade | Automatic |
| Uflow | 10 |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering a wide range of Industrial Automation Solution to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients .
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Selet |
| Operating temperature | -25 Degree C to + 70 Degree C |
| Country of Origin | Made in India |
| Hole | 05 mm |
| Voltage | 30 V DC |
| Current | 200 mA max |
| Color | Grey |
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India