Offering you a complete choice of products which include air tac cylinder, smc air cylinder, aluminum alloy airtac cylinder, janatic compact cylinder, adn-32-25-a-p-a festo compact cylinder and aluminum alloy festo cylinder.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Operating Pressure | 20 bar |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | AirTac |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Piston Diameter | 20mm |
| Operating Pressure | up to 10 bar |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Automation |
| Type | Double acting |
| Cylinder Diameter | up to 10 mm |
| Shape | Round |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminum Alloy |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Silver |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | AirTac |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Janatic |
| Packaging Type | Box |
| Pressure | 10 bar |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Piston Diameter | 32mm |
| Material | Aluminium |
| Operating Pressure | 10 bar |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Double acting |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | ADN-32-25-A-P-A |
| Brand | Festo |
| Max. Pressure | 10 bar |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Aluminum Alloy |
| Color | Silver |
| Structure | Square |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Festo |
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India