Leading Manufacturer of dc nc 50 pc, solenoid valve coil, industrial solenoid coil, electric solenoid coil, techno big black solenoid coil holder and parker solenoid valve from New Delhi.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10A |
| Application Area | for Industrial |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Breaking Capacity | 10kA |
| Voltage | 250 V |
| Trip Type | B Curve |
| Phase | Single Phase |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Piece
Norgren Dc NC .
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 4.8 W |
| DC Voltage | 24 V |
| Temperature | 35 Degree C |
| IP Rating | IP65 |
| Packaging Type | Box |
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 230V |
| Number Of Pin | 3 |
| Type Of Power Source | AC |
| Brand | Yuken |
| Material | PVC |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hydraulic Valves |
| Voltage | 230V |
| Type Of Power Source | DC |
| Number Of Pin | 2 |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | ABS Plastic |
| Phase | Single |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 100 Piece
Get Latest Price
| Brand | Techno |
| Air Pressure | Max. 120 psi |
| Weight | 30 g |
| Power Source | AC and DC |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 4.7 Watt |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 1/2 inch |
| Media | Air |
| End Connection Type | Threaded |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Brass |
| Power | 9 W |
| Coil Voltage | 24V |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Parker |
| Usage | Industrial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 1/2 inch |
| Media | Water |
| Operating Pressure | 40 bar |
| Material | Brass |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Parker |
| Size | 16 mm |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India