Leading Manufacturer of pneumatic aluminium fittings, pneumatic metal fittings, ar20-01bg1-b smc regulator, techno orbit sander 5", air filter pressure regulator ir2000-02 and pressure regulating valve from New Delhi.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| End Connection Type | Threaded |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Poly Pack |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | SS |
| Usage/Application | Chemical Fertilizer Pipe |
| Color | Silver |
| Shape | Equal |
| Surface Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Port size | 1/4 inch |
| Port Type | 1/8" bsp |
| Drain Type | Fully Automatic |
| Size/Dimension | 1/4" bsp |
| Brand | SMC |
| Usage/Application | To Control Air Pressure as required up to 10 bar |
| Model Name/Number | AR20-01BG1-B |
| Filter Type | No FIlter |
| Working Temperature | -10 to 70 degree |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Techno |
| No Load Speed | 10000 RPM |
| Air Consumption | 16 scfm |
| Country of Origin | Made in India |
| Air Palm Sander | 5 inch |
| Working Pressure | 6.3 bar |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Inlet Pressure | 50 PSI |
| Brand | Techno |
| Usage/Application | industrial |
| Display Type | Analog |
| Media | Air |
| Max. Pressure | 0.25 MPa |
| Packaging Type | Box |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 1 inch |
| Material | SS |
| Color | Multicolor |
| Media | Gas |
| Frequency | 50 Hz |
| Product Type | Pressure Regulating Valve |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Boptech |
| Model Name/Number | QTY50 |
| Material | ALUMNINIUM |
| Working Pressure | 10 |
| Ambient Temperature | 55 DegreeC |
₹ 2000 / Meter Get Latest Price
| Size/Diameter | 1/2 inch |
| Length | 3m |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Material | Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1990 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 230 V AC |
| Brand | Uflow |
| Ip Rating | IP65 |
| Power | 08 Watt |
| Country of Origin | Made in India |
| Coil | H Class |
| Frequency | 60 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mohammad Areeb (Proprietor)
Industrial Automation Solution
3339, Gali Sawar Khan, Kucha Pandit Lal Kuan
New Delhi - 110006, Delhi, India